ההבדל בין רפלקסולוגיה למסאג'

קיימים אינספור סוגים של מסאג'ים, ביניהם ניתן למצוא מסאג'ים כמו טווינא, רפלקסולוגיה , מסאג' סיני מסורתי, שיאצו, מסאג' תאילנדי, מסאג' שוודי, ועוד ועוד סוגים רבים של מסאג'ים שונים אשר ההנחה הרווחת היא כי לא קיימים הבדלים רבים ביניהם שכן הם כולם משרתים את אותה המטרה – פינוק ושחרור הגוף.

אבל חקירה מעמיקה מגלה שאין זה כלל ככה. בטח כאשר מדובר על ההבדל בין רפלקסולוגיה למסאג'. באופן כללי, ההגדרה של מסאג' הינה כדלקמן: שיטת טיפול מביאה לתועלת רבה בסיפוק צורכי הגוף בכל מה שקשור להיבטים הרפואיים והנפשיים שלו. כלומר, מסאג' גם משחרר את הגוף וגם משחרר את הנפש.

ההבדל בין רפלקסולוגיה למסאג' – המשך

שיטות מסאג' רבות הינן נגזרות ישירות של התרבויות הרפואיות של מדינות סין והודו העתיקות. תרבויות רפואיות אלו המציאו מסאג'ים רבים אשר בתוכם מגולמים אמונות ופילוסופיות חיים רבות אשר באותו לידי ביטוי במסאג'ים עצמם ובתועלת שהם מביאים לגוף. כך גם בכל מה שקשור לכל מסאג' ולטיפול אחר בשם רפלקסולוגיה .

ועכשיו, בנוגע להבדל האמיתי בין רפלקסולוגיה למסאג'. כמו שנאמר כבר לעיל, מסאג' הינה שיטת טיפול אשר מביאה לתועלת רבה בסיפוק צורכי הגוף בכל מה שקשור להיבטים הרפואיים והנפשיים שלו. כלומר, מסאג' משחרר גם את הגוף וגם את הנפש וכך גם מסאג'ים אחרים אבל אין זה אומר שהם דומים לשיטת טיפול אשר ידועה בשמה רפלקסולוגיה .

ההבדל בין רפלקסולוגיה למסאג' – אז מהי רפלקסולוגיה

ובכן, רפלקסולוגיה הינה שיטת טיפול רפואי אשר משתייך לתחום הרפואה האלטרנטיבית והמשלימה ושיטת טיפול אשר משתמשת בכפות הרגליים על מנת לאבחן מטופל ואת המצב הרפואי והנפשי שלו. על פי מומחים רבים, באמצעות הרפלקסולוגיה ניתן לאבחן מחלות שונות בגוף, חסמים רגשיים, בעיות קוגניטיביות ועוד.

שיטת הטיפול באמצעות רפלקסולוגיה באה לידי ביטוי מתמחה בשיטת הטיפול אשר מבצע חימומים, מפעיל לחיצות וגורם להנעות באזורים שונים בכף הרגל, אזורים בהם יהיה לשחרר אנרגיה חסומה וכך בעצם "לשחרר" אותה ואת הגוף מן המחלות ושאר הבעיות. משך כל טיפול באמצעות רפלקסולוגיה הוא בין חצי שעה לשעה.