מה הוא עיסוי רקמות

עיסוי רקמות הינו שיטת עיסוי בחיפה אשר נגזרת משיטת הרולפינג. על פי שיטה זו והתיאוריה אשר עומדת מאחוריה, בני האדם מדחיקים במהלך חיי היום יום אינספור רגשות שונים, רגשות אשר הופכים למודחקים ונסתרים ובאופן הזה הופכים למתחים אשר מצטברים במקומות שונים בגוף ומפריעים לתפקוד שלו.

מתחים ולחצים אלו אשר מצטברים לרוב ברקמות השונות של הגוף גורמת לשינויים ניכרים בטונוס השריר ומאוחר יותר אף לפגיעה ביציבות שלו. למעשה, המטרה של הטיפול באמצעות עיסוי בחיפה הינו פירוק הקשרים המזיקים והלא בריאים בין רקמות השריר לרגשות המודחקים ובכך בעצם לגרום להבאת הגוף למצב של איזון מחדש.

מה הוא עיסוי רקמות – כל מה שצריך לדעת על עיסוי רקמות

עיסוי רקמות בא לידי ביטוי באמצעות זה שכיבה של המטופל על מיטת טיפולים כאשר הוא מכוסה בסדין גדול ובאמצעות זה שהמטפל חודר אל תוך הרקמות העמוקות ביותר של השריר בעזרת האצבעות שלו, אצבעות שבאמצעותן הוא לוחץ על הרקמות המדוברות תוך כדי סיבוב איטי ומדוד.

זוהי הפעולה הראשית של עיסוי רקמות או עיסוי בחיפה , פעולה הכרחית וחיונית ביותר שכן היא מאפשרת חדירה לשכבות העמוקות ביותר של השריר תוך כדי שהיא מסבה כמה שפחות סבל למטופל עצמו, מטופל שכתוצאה מן המעמד הטיפולי עצמו וכל ההשלכות אשר נובעות ממנו בכל מה שנוגע לשחרור ואיזון מחדש של הגוף שלו.

מה הוא עיסוי רקמות – דברים נוספים שיש לדעת

עיסוי רקמות או עיסוי בחיפה הינו עיסוי אשר מתמקד באזורים בגוף אשר חשופים ורגישים יותר לעומת אזורים אחרים לדלקות מסוגים שונים, פציעות וחבלות ועוד. לרוב, אזורים אלו הינם האזורים הבאים: מפרקים, קבוצות שרירים (ספורטאים רבים נוהגים לעבור עיסוי רקמות לעיתים קרובות) ועוד.

בנוסף, עיסוי בחיפה אשר בא לידי ביטוי במתכונת של עיסוי רקמות מומלץ לעבור במסגרת של סדרת טיפולים ולא טיפול בודד מפאת העובדה שעיסוי זה חיוני ואפקטיבי יותר לטווח הארוך ולא לטווח המיידי. ובכל מה שקשור לזה, המטפל עצמו ידריך את המטופל בנוגע למה שעליו לעשות על מנת להגיע לתוצאות הבריאותיות הטובות ביותר.