עיסוי לשחרור הגוף והנפש

בתחום העיסויים והטיפולים הרפואיים קיימים אינספור סוגים של עיסויים לרווחת הגוף, שחרור הנפש, שיפור מצבו הבריאותי ועוד. יחד עם זאת, קיים אך ורק סוג אחד של עיסוי לשחרור הגוף והנפש – לעיסוי זה קוראים עיסוי שוודי , פרי המצאתו של הפרופסור השוודי פר הנדרקי לינג.

וכמו שכבר נאמר, עיסוי שוודי , וזאת בניגוד לשאר העיסויים האחרים, הינו העיסוי היחיד אשר משחרר באמת ובתמים את הגוף והנפש. במילים אחרות, עיסוי שוודי מרגיע את המטופל, מכניס אותו לשלווה מוחלטת תוך כדי שהמטפל עצמו אשר אחראי על העיסוי יוצר אווירה משכרת ומלאת אנרגיה אשר מרדימה את המטופל.

עיסוי שוודי – מהו בכלל עיסוי שוודי וכיצד הוא בא לידי ביטוי

ובכן, ההגדרה הכללית של עיסוי שוודי הינה שיטת עיסוי אשר עושה שימוש נרחב בשמנים ארומטיים, ריחניים ומשכרים במיוחד אשר משחררים במלוא מובן המילה את הגוף והנפש. מעבר לכך, עיסוי שוודי מגיע באופן בלתי נפרד עם אווירה רוחנית עמוקה אשר "מרדימה" את המטופל וגורמת לו לשקוע עמוקות בתוך נפשו.

מעבר לכך, העיסוי השוודי עצמו הינו פרי המצאתו של הפרופסור השוודי פר הנדרקי לינג, פרופסור למדעי ההתעמלות אשר הגה את העיסוי במהלך המאה ה – 19 וזאת על מנת למצוא שיטת ריפוי אשר תשפר את זרימת הדם והלימפה בגוף האדם.

עיסוי שוודי – היסודות של העיסוי השוודי הינם כדלקמן

עיסוי שוודי בא לידי ביטוי באמצעות קיומם של יסודות הטיפול והעיסוי הבאים: ליטוף – המעסה מעביר את ידו באמצעות תנועות עדינות על איזור הגוף המבוקש של המטופל. עיסוי עמוק – המעסה דוחף ומגלגל את כף היד שלו באזורי השרירים של המטופל. חיכוך – המעסה יוצר חיכוך על מנת לחמם את הרקמות.

מעבר ליסודות המוסברים לעיל, עיסוי שוודי מכיל גם את היסודות הבאים: נקישות קצביות – המעסה מבצע אותם באמצעות גב כף היד אשר נוקשות בשרירים ובשכמות. לחיצות – המעסה מבצע לחיצות באמצעות האגודלים שלו ישר על השרירים ובצד של עמוד השדרה. בנוסף, הוא גם מבצע תנועות מהירות של הידיים על מנת לשחרר ולחמם את השרירים.

עיסוי שוודי – עיסוי אשר משחרר את הגוף והנפש באמת!